TRGA Castle Mound Open boasts large field

HOLMEN, WI - The Three Rivers Golf Association VPP Group/Big Sky Cattle Castle Mound Open features its largest field of the season on Sunday.
Seventy-five men, including 12 in Championship Flight, begin leaving the first tee at 7:30 a.m.
Matt Dunn of Galesville, WI, returns to try and win his second title in a row in Championship Flight. Dunn shot a 1-under-par 69 last year.

TRGA VPP Group/Big Sky Cattle Castle Mound Open

At Drugan's Castle Mound Country Club
In Holmen, WI

Sunday, June 9, pairings

Men's Gold Flight
7:30 a.m. - Knudson, Ted, La Crosse; Krueger, Jeff, La Crescent; Fortin, Mike, Holmen.
7:41 a.m. - Loken, Shadow, Onalaska; Puestow, Ronald, Onalaska; Gora, Marty, Onalaska; DeYoe, Michael, La Crosse.
7:52 a.m. - Kelly, Jim, Chaseburg, WI; Fairey, Dave, La Crescent; Wall, Richard, Onalaska; Loken, Van, Onalaska.

Men's Third Flight
8:03 a.m. - Lindseth, Andrew, Onalaska; Rosenow, John, Cochrane, WI; Roers, Bob, Onalaska.
8:14 a.m. - Smieja, Tim, Galesville, WI; Miller, Jeff, La Crosse; Shingleton, Larry, La Crosse.
8:25 a.m. - Gilbertson, Jim, Durand, WI; Seidel, Keith, Holmen; Kleifgen, Nick, Wisconsin Rapids.
8:36 a.m. - Jacobson, Monte, West Salem; Crogan, Steve, Onalaska; Peterson, Mark, Grantsburg, WI; Schroeder, Jeff, Holmen.
8:47 a.m. - Hansen, Rob, West Salem; Rice, Patrick, Fountain City, WI; Osgood, Jeff, Holmen; Hackworth, Scott, Onalaska.

Men's Second Flight
8:58 a.m. - LaPlount, Joel, Holmen; Davis, Marvin, La Crosse; Schoen, Robert, Holmen.
9:09 a.m. - Hunter, Joe, La Crosse; Deetz, David, Mondovi, WI; Peterson, Tim, Onalaska.
9:20 a.m. - Brown, Martin, La Crosse; Marchant, Kevin, Viola, WI; Shimshak, Jeremiah, Holmen; Breeden, Dan, La Crescent.
9:31 a.m. - Friedl, Tony, La Crosse; Burns, Robert, La Crosse; Sinclair, Dale, Onalaska; Flack, Eric, West Salem.
9:42 a.m. - Leis, Dan, Holmen; Bork, Damian, Holmen; Jacques, Joe, Sparta, WI; Berg, Bjorn, La Crosse.

Men's First Flight
9:53 a.m. - Arneson, Joey, Holmen; Cayler, Dave, Holmen; Hageness, Doug, Eau Claire.
10:04 a.m. - Marish, Cristen, Winona, MN; Graf, Jordan, La Crescent; Gylock, Corey, Holmen.
10:15 a.m. - Lindseth, Bruce, Onalaska; Loomis, Joe, La Crosse; Krause, Jacob, La Crosse.
10:26 a.m. - Hoehn, Matt, Onalaska; Keller, Marc, Red Wing, MN; Pigorsch, Jeff, La Crosse; Stewart, Rick, Onalaska.
10:37 a.m. - Weiss, Chris, La Crosse; Feehan, Bill, La Crosse; Olson, Randy, Onalaska; Darwin, Tim, La Crosse.

Men's Championship
10:48 a.m. - Drugan, Michael, La Crosse; Percy, Aaron, La Crosse; Miller, Mark, Onalaska; Schwartz, Jack, La Crosse.
10:59 a.m. - Percy, John, La Crosse; Speltz, Ricky, Winona; Anderson, Nick Galesville; Dunn, Matt, Galesville.
11:10 a.m. - Raabe, Aaron, Winona; Iverson, Derek, La Crosse; Peterson, Matthew, Rockford, IL; Church, Tyler, Onalaska.

Total Field: 75